‘Vineri o să avem o şedinţă a coaliţiei de guvernare, la ora 10,00, la sediul PSD din Kiseleff, şi ăsta va fi unul din punctele de pe ordinea de zi a discuţiei, să stabilim când şi sper să stabilim şi pe cine am putea să susţinem acolo (postul vacant de viceguvernator de la BNR – n.r.), a declarat Dragnea la Palatul Parlamentului.
Întrebat dacă pentru această poziţie vacantă coaliţia va face o propunere, liderul PSD a răspuns: ‘Eu aşa cred că ar trebui să fie’.
Dragnea a adăugat că în şedinţa coaliţiei se va discuta probabil şi despre funcţia vacantă de la Autoritatea Electorală Permanentă.
‘Şi despre AEP trebuie să discutăm, pentru că s-a întârziat foarte mult şi este o instituţie foarte importantă şi încă instabilă. Plus că trebuie să dăm un aviz pentru un domn director general de acolo pe care nu îl ştim, s-a discutat ieri în Birourile permanente reunite’, a precizat Dragnea.
Sursa: Agerpres
Source URL: https://observatornews.ro/politic/dragnea-anunta-o-sedinta-a-coalitiei-pentru-vineri-se-va-discuta-si-despre-postul-vacant-de-viceguvernator-al-bnr-201042.html