O decizie în acest sens va fi luată în forurile de conducere ale PNL, după consultările cu preşedintele Klaus Iohannis.
Ieri, la dezbaterea şi votul pentru moţiunea de cenzură, senatorii şi deputaţii liberali au venit în sală cu foi A4 pe care scria ”Ruşine PSD”.
Le-au afişat mai ales în timpul discursului liderului PSD, Liviu Dragnea, pe care, de altfel, l-au şi huiduit.
Tot ieri, preşedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat, la Parlament, că liberalii sunt pregătiţi de guvernare.
Source URL: https://observatornews.ro/politic/liberalii-vorbesc-de-alegeri-anticipate-214188.html
