O şedinţă tehnică va avea loc marţi după-amiază, la Palatul Victoria, pe tema funerariilor Regelui Mihai I, au declarat pentru surse guvernamentale.
O şedinţă tehnică va avea loc marţi după-amiază, la Palatul Victoria, pe tema funerariilor Regelui Mihai I, au declarat pentru surse guvernamentale.
Şedinţa este organizată la nivelul Secretariatului General al Guvernului cu responsabili din ministerele de resort cu atribuţii în domeniu, conform unor surse.
Guvernul aşteaptă anunţul detaliat al Casei Regale privind programul funeraliilor fostului suveran Mihai I, pentru a face demersurile necesare în vederea decretării zilelor de doliu naţional.
Sursa: Agerpres
Source URL: https://observatornews.ro/politic/sedinta-de-urgenta-la-palatul-victoria-in-urma-vestii-mortii-regelui-mihai-i-234012.html