”Guvernul PSD a gazat și bătut românii. Este inadmisibil, incalificabil!”, a declarat Klaus Iohannis, aflat la Sibiu.
Președintele a fost extrem de critic față de modul cum a gestionat guvernul Dăncilă intervenția forțelor de ordine la protestul din 10 august. Iohannis precizat că așteaptă concluziile anchetei privind incidentele de la protest, care vor fi prezentate de procurorii militari
De asemenea, președintele a spus că a primit un raport cu privire la aceste incidente de la cei din Administrația prezidențială însărcinați cu securitatea națională.
Source URL: https://observatornews.ro/politic/klaus-iohannis-guvernul-psd-gazat-romani-265781.html
