[analyse_image type=”featured” src=”https://ortodoxinfo.ro/wp-content/uploads/2026/06/maxresdefault.jpghttps://ortodoxinfo.ro/wp-content/uploads/2026/06/maxresdefault.jpg”]
VIDEO / Președintele ALES al României, Călin Georgescu, în mijlocul românilor: „Suspendarea președintelui ilegitim nu poate să fie făcută de un singur partid și de un singur om, respectiv Partidul AUR și George Simion”

Președintele Călin Georgescu a fost astăzi în mijlocul oamenilor din satul Oșica de sus, județul Olt unde a vizitat târgul producătorilor locali, singurul din zonă unde fermierii români își mai pot vinde munca produsă în propriile gospodării. Președintele interzis a stat de vorbă cu fiecare fermier în parte pe care l-a încurajat să își ducă munca în continuare. Călin Georgescu a fost întâmpinat, ca un președinte de țară, de sute de români care îl susțin, a făcut poze, a dat autografe și s-a îmbrățișat cu oamenii, transmite Realitatea PLUS. De aici a mers la slujbă la Mănăstirea de maici Brâncoveni, în Duminica a treia după Rusalii, a lăsării grijii celei lumești, unde a aruncat spre cer un porumbel alb, al păcii, alături de alte sute de simpatizanți (VIDEO mai jos).
Călin Georgescu a oferit în exclusivitate la Realitatea Plus un mesaj extrem de important în actuala situație politică.
Candidatul interzis a vorbit despre rolul jucat de viitorul guvern, viitorul executiv, și mai mult decât atât, ce este de făcut mai departe, un semnal extrem de important transmis către toate partidele politice și către toți parlamentarii (VIDEO mai sus):
„Aleșii noștri nu sunt, sunt numiții noștri. Deci nu sunt aleșii noștri.
Păi, acest lucru îl vedeam, doar că acum s-a activat un mecanism pe care, îl așteptam, pentru că minciuna se grăbește, adevărul așteaptă, și, prin urmare, ce s-a întâmplat zilele trecute și se va întâmpla în continuare este o acțiune firească a unei situații care nu mai suportă nedreptate.
Se va ajunge unde am spus (n.r. la junk), pentru că se vede cu ochiul liber că lupta lor este după putere, nu pentru poporul român. Avem astăzi o situație foarte complicată, o țară neguvernată, nu neapărat că dacă ar fi fost guvern era guvernată, dar cert este un lucru că în acest moment este o țară neguvernată, tot răul pe care îl suferim astăzi se datorează acelei acțiuni samavolnice de pe data de 6 decembrie.
Evident, că așa cum am cerut tuturor membrilor Parlamentului că suspendarea președintelui ilegitim, nu poate să fie făcută de un singur partid și de un singur om, respectiv Partidul AUR și George Simion.
Eu am convingerea că printre parlamentari mai sunt oameni cu inimă care au dragoste de țară și care înțeleg această situație în care se pune în pericol însăși existența statului român.”, a declarat Călin Georgescu.
@tinonews24
@alexoficialsecundar După vizita la târgul de produse agricole, domnul președinte am mers și la Mănăstirea Basarabeni
Știrile sunt sub cenzură! Sprijiniți OrtodoxINFO!
Guvernul nu dorește aflarea adevărului despre lovitura de stat și îngenuncherea României. Încercăm să menținem viu acest site și să vă punem la dispoziție informații care să facă lumină în cea mai mare provocare pe care o trăim. Jurnalismul independent al portalului OrtodoxINFO funcționează strict cu ajutorul cititorilor.
Ne puteți sprijini printr-o donație bancară sau prin PayPal, completând formularul de mai jos.
€
![]()
Mulțumim celor care ne-au ajutat până acum!
Lasă un răspuns Anulează răspunsul
Adresa ta de email nu va fi publicată.
Președintele Călin Georgescu a fost astăzi în mijlocul oamenilor din satul Oșica de sus, județul Olt unde a vizitat târgul producătorilor locali, singurul din zonă unde fermierii români își mai pot vinde munca produsă în propriile gospodării. Președintele interzis a stat de vorbă cu fiecare fermier în parte pe care l-a încurajat să își ducă munca în continuare. Călin Georgescu a fost întâmpinat, ca un președinte de țară, de sute de români care îl susțin, a făcut poze, a dat autografe și s-a îmbrățișat cu oamenii, transmite Realitatea PLUS. De aici a mers la slujbă la Mănăstirea de maici Brâncoveni, în Duminica a treia după Rusalii, a lăsării grijii celei lumești, unde a aruncat spre cer un porumbel alb, al păcii, alături de alte sute de simpatizanți (VIDEO mai jos).
Călin Georgescu a oferit în exclusivitate la Realitatea Plus un mesaj extrem de important în actuala situație politică.
Candidatul interzis a vorbit despre rolul jucat de viitorul guvern, viitorul executiv, și mai mult decât atât, ce este de făcut mai departe, un semnal extrem de important transmis către toate partidele politice și către toți parlamentarii (VIDEO mai sus):
„Aleșii noștri nu sunt, sunt numiții noștri. Deci nu sunt aleșii noștri.
Păi, acest lucru îl vedeam, doar că acum s-a activat un mecanism pe care, îl așteptam, pentru că minciuna se grăbește, adevărul așteaptă, și, prin urmare, ce s-a întâmplat zilele trecute și se va întâmpla în continuare este o acțiune firească a unei situații care nu mai suportă nedreptate.
Se va ajunge unde am spus (n.r. la junk), pentru că se vede cu ochiul liber că lupta lor este după putere, nu pentru poporul român. Avem astăzi o situație foarte complicată, o țară neguvernată, nu neapărat că dacă ar fi fost guvern era guvernată, dar cert este un lucru că în acest moment este o țară neguvernată, tot răul pe care îl suferim astăzi se datorează acelei acțiuni samavolnice de pe data de 6 decembrie.
Evident, că așa cum am cerut tuturor membrilor Parlamentului că suspendarea președintelui ilegitim, nu poate să fie făcută de un singur partid și de un singur om, respectiv Partidul AUR și George Simion.
Eu am convingerea că printre parlamentari mai sunt oameni cu inimă care au dragoste de țară și care înțeleg această situație în care se pune în pericol însăși existența statului român.”, a declarat Călin Georgescu.
@tinonews24
@alexoficialsecundar După vizita la târgul de produse agricole, domnul președinte am mers și la Mănăstirea Basarabeni
[analyse_source url=”https://ortodoxinfo.ro/2026/06/21/video-presedintele-ales-al-romaniei-calin-georgescu-in-mijlocul-romanilor-suspendarea-presedintelui-ilegitim-nu-poate-sa-fie-facuta-de-un-singur-partid-si-de-un-singur-om-respectiv-partidul-au/”]




Românii sunt un popor de tâmpiți. Pe călăii lor, pe torționarii lor, pe țiganiul Iliescu și pe toți tâlharii din neamul țigănesc nomad și blestemat, pe evreii askenazii, care i-au furat, i-au împușcat la lovitura de stat, i-au votat, le-au dat cele mai bune funcții în statul român, i-au făcut parlamentari, senatori, deputati, președinți, iar pe Ceaușescu, care le-a construit o țară, pe Dragnea, care a încercat să ii apere, pe Călin Gerogescu, care a vrut să îi salveze i-au omorât, i-au băgat în pușcărie și îi liinseaza și îi persecuta sistematic. Cred că ei au aplicat principiul, pe care l-a spus Isus : dacă îți ia dușmanul haina, dă-i și cămașa, deci țiganii și askenazii, le-au furat aurul, banii, pâinea, românii le-au dat și casele și pământul și băncile, le-au dat totul și i-au plătit cu cele mai mari salarii și le-au dat cele mai onorabile funcții posibile într-o țară, demnitar de stat. Dar în schimb, românii sunt și proști și tâmpiți, adică dau totul la țigani și la evreii askenazi, străinilor din occident, dar pe frații lor români, căzuți în nenorocire nu-i ajută și mai mult își ucid conducătorii patrioții și binefacatorii. Petre Țuțea a avut dreptate. Legionarii s-au jertfit pentru un popor de idioți.