Gabriel Oprea: Le-am cerut miniştrilor să mi se adreseze cu formula „Domnule general”

FOTO: Facebook

Nu vreau să creez confuzii. Prim-ministru este Victor Ponta”, a spus Gabriel Oprea la un post de televiziune, citat de Mediafax.

Premierul interimar a mai spus că şedinţa de miercuri a Guvernului a durat doar 30 de minute, dar a fost de o maximă eficienţă.

Marţi, premierul interimar Gabriel Oprea a declarat că intenţionează să conducă guvernul „ca la armată”, cu mai puţine subiecte politice şi cu emiterea mai rapidă a avizelor pentru acte normative. Liviu Dragnea a comentat ulterior, în legătură cu afirmaţia lui Gabriel Oprea, că premierul interimar s-a referit la faptul că va conduce „cu foarte multă disciplină”.

Source URL: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/gabriel-oprea-le-am-cerut-ministrilor-sa-mi-se-adreseze-cu-formula-domnule-general-408347


Analyse


2025-12-23 04:19:22

Post already analysed. But you can request a new run: Do the magic.