[analyse_image type=”featured” src=”https://revistaverde.ro/wp-content/uploads/2026/02/R22.jpg”]
Romeo LUNGU: Felicit echipa Consiliului Județean pentru promovarea Buzăului

”Consiliul Județean Buzău este prezent la Târgul de Turism al României de la Romexpo, iar standul județului a pus în lumină ce are Buzăul mai valoros: peisaje spectaculoase, tradiții, gastronomie și oameni care investesc în turism.
Felicit echipa Consiliului Județean pentru promovarea Buzăului și pentru faptul că a susținut antreprenorii locali prezenți la târg.
Urmează înființarea OMD-ului județean, un pas important pentru atragerea de fonduri și pentru promovarea organizată a turismului buzoian.
Buzăul are tot ce îi trebuie ca să fie destinație.
Acum trebuie să ducem lucrurile mai departe”, a fost mesajul președintelui P.S.D. Buzău, deputatul Romeo Lungu.


”Consiliul Județean Buzău este prezent la Târgul de Turism al României de la Romexpo, iar standul județului a pus în lumină ce are Buzăul mai valoros: peisaje spectaculoase, tradiții, gastronomie și oameni care investesc în turism.
Felicit echipa Consiliului Județean pentru promovarea Buzăului și pentru faptul că a susținut antreprenorii locali prezenți la târg.
Urmează înființarea OMD-ului județean, un pas important pentru atragerea de fonduri și pentru promovarea organizată a turismului buzoian.
Buzăul are tot ce îi trebuie ca să fie destinație.
Acum trebuie să ducem lucrurile mai departe”, a fost mesajul președintelui P.S.D. Buzău, deputatul Romeo Lungu.

[analyse_source url=”https://revistaverde.ro/2026/02/15/romeo-lungu-felicit-echipa-consiliului-judetean-pentru-promovarea-buzaului/”]