Ion Iliescu vede o legătură între Ceaușescu și PSD

„Eu nu văd cum pot să voteze toţi membrii. De aceea se convoacă congrese, pentru că membrii deleagă nişte oameni sub un mandat şi acolo în congres se deliberează şi se pronunţă. Sistemul ăsta…Ceauşescu începuse cândva să facă un fel de recensământ naţional, ca toţi să voteze de la oraş şi sat pentru tovarăşul Ceauşescu. Eu nu ştiu cum anume practic, tehnic, se poate face aşa ceva. De aceea se convoacă congrese, pentru că delegaţiile vin cu mandat din partea membrilor şi deliberează şi aleg”, a declarat Ion Iliescu, președintele de onoare al PSD.

Source URL: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/ion-iliescu-vede-o-legatura-intre-ceausescu-si-psd-441960


Analyse


2025-12-05 02:36:03

Post already analysed. But you can request a new run: Do the magic.