„Am văzut și eu… pe scenă… se mai întâmplă. Am ajuns pe scenă și i-am văzut dezlipiți. Aveam două variante, să rămân în ciorapi – ceea ce nu cred că dădea foarte bine, cred că era exagerat – sau să rămân cu această problemă”, a răspuns Liviu Dragnea.
„După ce am venit de la Înalta Curte i-am dus la cizmar, sper să mi-i lipească. Am mers foarte mult în ultima perioadă și dimineață am plecat repede și i-am ales pe cei pe care nu trebuia să-i aleg”, a mai spus el.
Întrebat dacă erau pantofi scumpi, Liviu Dragnea a răspuns: „Cred că dacă erau scumpi n-ajungeau în situația asta. Erau social-democrați”. „Nu că social-democrații nu-s buni, dar…”, a continuat el.
Source URL: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/liviu-dragnea-despre-incidentul-cu-pantofii-dezlipiti-erau-social-democrati-442525