Liviu Dragnea, despre incidentul cu pantofii dezlipiți: „Erau social-democrați”

„Am văzut și eu… pe scenă… se mai întâmplă. Am ajuns pe scenă și i-am văzut dezlipiți. Aveam două variante, să rămân în ciorapi – ceea ce nu cred că dădea foarte bine, cred că era exagerat – sau să rămân cu această problemă”, a răspuns Liviu Dragnea.

După ce am venit de la Înalta Curte i-am dus la cizmar, sper să mi-i lipească. Am mers foarte mult în ultima perioadă și dimineață am plecat repede și i-am ales pe cei pe care nu trebuia să-i aleg”, a mai spus el.

Întrebat dacă erau pantofi scumpi, Liviu Dragnea a răspuns: „Cred că dacă erau scumpi n-ajungeau în situația asta. Erau social-democrați”. „Nu că social-democrații nu-s buni, dar…”, a continuat el.

Source URL: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/liviu-dragnea-despre-incidentul-cu-pantofii-dezlipiti-erau-social-democrati-442525


Analyse


2025-11-13 20:32:44

Post already analysed. But you can request a new run: Do the magic.