VIDEO. V. Zgonea: Am un sentiment de fatigue. Noi, în Oltenia, îi spunem efectul Real Madrid


Valeriu Zgonea, vicepreşedintele PSD: „Tot îi plăcea lui Andrei limba engleză, am un sentiment de fatigue, ştiţi ce înseamnă? De oboseală. Noi, în Oltenia, îi spunem efectul Real Madrid. L-am văzut la organizaţie, să ştiţi. Sunteţi organizaţia aia care îşi face poze selfie şi spune: me, myself and I am the best. Numai eu. Am un sentiment de fatigue şi mă sperie, un sentiment că numai noi suntem buni şi mă sperie, un sentiment că numai noi ştim ce e bine şi mă sperie. Asta e părerea mea şi dacă vă supără îmi cer scuze”.

Source URL: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/video-v-zgonea-am-un-sentiment-de-fatigue-noi-in-oltenia-ii-spunem-efectul-real-madrid-447560


Analyse


2025-03-21 11:14:43

General Sentiment: neutral (score: 0 magnitude: 0.3)

Subject: Declaratie Valeriu Zgonea despre oboseala

Entity Sentiment:

  • Valeriu Zgonea: neutral (score: 0 magnitude: 0.2, occurrence: 1)
  • PSD: neutral (score: 0 magnitude: 0.1, occurrence: 1)
  • Oltenia: neutral (score: 0 magnitude: 0.1, occurrence: 1)
  • Real Madrid: neutral (score: 0 magnitude: 0.1, occurrence: 1)

Classification:

  • Politics
  • Public Figures

Language: romanian

Safety Moderation: Politics

Excerpt: Valeriu Zgonea exprima un sentiment de oboseala, numit efectul Real Madrid, referindu-se la atitudinea de superioritate a organizatiei.

Summary: Valeriu Zgonea, vicepresedintele PSD, a declarat ca simte un sentiment de oboseala, pe care in Oltenia il numesc efectul Real Madrid. El a observat acest sentiment in organizatie, referindu-se la atitudinea de superioritate si autosuficienta a membrilor, exprimandu-si ingrijorarea fata de aceasta mentalitate. Zgonea si-a cerut scuze daca opinia sa a deranjat pe cineva.


Post already analysed. But you can request a new run: Do the magic.