1 Decembrie este ziua în care inimile românilor bat la unison, când privim cu mândrie spre trecut și cu speranță spre viitor. Să ne onorăm rădăcinile și să construim împreună o țară de care să fim mereu mândri.
La mulți ani, România! La mulți ani, dragi români, oriunde v-ați afla!
Petre Badea,
Președinte Asociația Județeană de Fotbal,
Consilier județean
Source URL: https://www.ziarulzigzag.ro/eveniment/mesajul-de-ziua-nationala-a-romaniei-al-presedintelui-ajf-petre-badea/
