[analyse_image type=”featured” src=”https://ortodoxinfo.ro/wp-content/uploads/2026/05/FB_IMG_1778089231527.jpg”]
Extremism maghiar: 4 membri ai UDMR Cluj au vandalizat sediul AUR. COMUNICAT DE PRESĂ

Filiala AUR Cluj condamnă ferm actele de vandalism petrecute asupra sediului nostru după votarea moțiunii. Considerăm inadmisibil ca într-un stat democratic anumite persoane să înțeleagă exprimarea opiniilor politice prin distrugere, intimidare și violență!
La închisoare cu cei care au fraudat alegerile!
Spargerea geamurilor și vandalizarea unui sediu politic nu reprezintă un act de democrație, ci o manifestare care contravine valorilor unui dialog civilizat și respectului reciproc ce trebuie să existe într-o societate normală, iar
transmiterea unor mesaje prin astfel de practici nu va intimida filiala AUR Cluj și nici nu ne va abate de la drumul nostru, ne vom continua activitatea cu aceeași determinare și vom lucra în continuare pentru interesele cetățenilor, indiferent de încercările unor persoane de a crea tensiuni sau de a exercita presiuni asupra noastră.
Pentru noi, AUR, interesul cetățenilor rămâne prioritatea principală și este un principiu de la care nu vom abdica, credem într-o Românie construită prin dialog, respect și implicare civică, nu prin vandalism și agresivitate.
Suntem convinși că autoritățile vor dentifica persoanele responsabile și vor lua măsurile legale care se impun.

ACTUALIZARE: Din primele informații ale unor martori oculari, infractorii purtau geci cu steagul Ungariei.
Știrile sunt sub cenzură! Sprijiniți OrtodoxINFO!
Guvernul nu dorește aflarea adevărului despre lovitura de stat și îngenuncherea României. Încercăm să menținem viu acest site și să vă punem la dispoziție informații care să facă lumină în cea mai mare provocare pe care o trăim. Jurnalismul independent al portalului OrtodoxINFO funcționează strict cu ajutorul cititorilor.
Ne puteți sprijini printr-o donație bancară sau prin PayPal, completând formularul de mai jos.
€
![]()
Mulțumim celor care ne-au ajutat până acum!
Filiala AUR Cluj condamnă ferm actele de vandalism petrecute asupra sediului nostru după votarea moțiunii. Considerăm inadmisibil ca într-un stat democratic anumite persoane să înțeleagă exprimarea opiniilor politice prin distrugere, intimidare și violență!
La închisoare cu cei care au fraudat alegerile!
Spargerea geamurilor și vandalizarea unui sediu politic nu reprezintă un act de democrație, ci o manifestare care contravine valorilor unui dialog civilizat și respectului reciproc ce trebuie să existe într-o societate normală, iar
transmiterea unor mesaje prin astfel de practici nu va intimida filiala AUR Cluj și nici nu ne va abate de la drumul nostru, ne vom continua activitatea cu aceeași determinare și vom lucra în continuare pentru interesele cetățenilor, indiferent de încercările unor persoane de a crea tensiuni sau de a exercita presiuni asupra noastră.
Pentru noi, AUR, interesul cetățenilor rămâne prioritatea principală și este un principiu de la care nu vom abdica, credem într-o Românie construită prin dialog, respect și implicare civică, nu prin vandalism și agresivitate.
Suntem convinși că autoritățile vor dentifica persoanele responsabile și vor lua măsurile legale care se impun.

ACTUALIZARE: Din primele informații ale unor martori oculari, infractorii purtau geci cu steagul Ungariei.
[analyse_source url=”https://ortodoxinfo.ro/2026/05/06/extremism-maghiar-4-membri-ai-udmr-cluj-au-vandalizat-sediul-aur-comunicat-de-presa/”]



