Edilul din Valea Danului a declarat că a demisionat din motive personale, însă mai multe voci spun că principalul motiv ar fi volumul prea mare de muncă de la primărie și că deja acesta s-a internat într-un spital.
Prefectul județului Argeș așteaptă un referat de la secretarul primăriei pentru a semna ordinul de eliberare din funcție.
Primarul demisionar a câștigat alegerile de luna trecută cu lejeritate și a candidat din partea Partidului Social Democrat.
Source URL: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/un-edil-din-arges-a-renuntat-la-functie-la-cateva-zile-dupa-instalare-536678