Un elev din Suceava a obținut medalia de argint la Olimpiada Internațională de Astronomie

Elevul Sirghi Dragoș Andrei a obținut medalia de argint la a XXIV-a ediție a Olimpiadei Internaționale de Astronomie care s-a desfășurat la Piatra Neamț in perioada 19 -27 Octombrie 2019.

Dragoș este elev in clasa a IX-a la Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava și membru al cercului de astronomie de la Palatul Copiilor Suceava.

El a fost pregătit de profesorul Petru Crăciun.

Elevul Sirghi Dragoș Andrei a obținut medalia de argint la a XXIV-a ediție a Olimpiadei Internaționale de Astronomie care s-a desfășurat la Piatra Neamț in perioada 19 -27 Octombrie 2019.

Dragoș este elev in clasa a IX-a la Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava și membru al cercului de astronomie de la Palatul Copiilor Suceava.

El a fost pregătit de profesorul Petru Crăciun.


Analyse


2026-05-21 23:07:39

Post already analysed. But you can request a new run: Do the magic.