Jandarmeria Tulcea a primit Placheta de Onoare a Ministerului Afacerilor Interne

Jandarmeria Tulcea a primit Placheta de Onoare a Ministerului Afacerilor Interne. FOTO Jandarmeria Tulcea

Ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, a conferit Inspectoratului de Jandarmi Județean Tulcea Placheta de Onoare a Ministerului Afacerilor Inerne, ca semn de apreciere pentru profesionalismul, devotamentul și rezultatele obținute în misiunile desfășurate în sprijinul comunității.

Festivitatea a avut loc astăzi, 3 decembrie 2025, la sediul Ministerului Afacerilor Interne, în cadrul ședinței omagiale dedicate sărbătoririi Zilei Naționale a României.

„Această distincție reprezintă o recunoaștere a efortului de echipă și o motivație pentru continuarea misiunilor în spiritul respectului față de cetățeni, al datoriei și al profesionalismului ce definesc activitatea jandarmilor tulceni” – Jandarmeria Tulcea.

Source URL: https://www.tlnews.ro/jandarmeria-tulcea-a-primit-placheta-de-onoare-a-ministerului-afacerilor-interne/


Analyse


2026-06-04 00:13:25

Post already analysed. But you can request a new run: Do the magic.